ESMA-İ HÜSNA KOLEKSİYONU SERGİSİ

Kültür ve sanatın merkezi, Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, 2019 yılı geleneksel Ramazan etkinlikleri kapsamında, Klasik Sanatlar Derneği’nin çok önemli sergisine ev sahipliği yapıyor.

Atalarımızdan intikal eden, uluslararası alanda Anadolu’nun Sanatları olarak da bilinen,  Hat, Tezhip, Ebru, Minyatür, Katı', Cilt, Çini, Kalemişi, Edirnekari, Kakma, Naht, Halı, Kilim, Seramik, Kündekari gibi Klasik Sanatların,  aslına uygun bir şekilde eğitimlerini yaparak muhafaza edip korumaya, yaşatmaya bu mükemmel sanat mirasımızı nitelikli olarak gelecek nesillere aktarmaya çalışmaktadır.

Klasik sanatlarımızdan Hüsn-i Hat ve Ebrû’nun muhteşem birlikteliğiyle oluşan Esma-i Hüsna sergisinde; ülkemizin en önemli ebru sanatkarlarından olan Hikmet Barutçugil ve ülkemizin en önemli hattatlarından Ahmet Zeki Yavaş’ın eserlerinden oluşan koleksiyon sanatseverlerin beğenisine sunulmuştur.

Bu sergi, Ramazan etkinliklerinde zengin içeriği, muhteva ve sanatkar sayısı bakımından büyük katılımlı olarak gerçekleştirilmiştir.

Sergimiz, 10 Mayıs-31 Temmuz 2019 tarihleri arasında ziyaret edilebilinir.

Yer: Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu

Adres: Şahkulu Mah. Meşrutiyet Cad. No:121 Şişhane/İstanbul

 

http://www.beyoglusanatgalerisi.com/sergiler/detay.aspx?SectionId=2543&ContentId=55258