Uzaktan Eğitim Kayıt ve Giriş İçin.

Uzaktan Eğitim Giriş/Kayıt

Öğrenci kaydınız yoksa öncelikle kayıt olun. Ve Uzaktan Eğitim bölümü üzerinden katılmak istediğiniz dersleri seçiniz.

 

Eğitimlerimize kayıt yapan sanatkâr adaylarımız, kendilerine verilecek şifre ile web sayfamız üzerinden haftada bir defa kendi branş dersini izliyor ve uygulama yapıyor. Aynı hafta içinde seyrettiği branş dersinin karşılığı olan yaptığı dersi, hocası ile canlı yayında kritik yapmaktadır. Yine aynı hafta içinde bir defa diğer branş derslerinden herhangi birinin teorik bilgilerini seyrediyor, hocası ile kritik yapıyor ve yine kültür derslerinden birini de takip ediyor.

Derslerimiz, branş hocasının tayin ettiği gün içinde 10:00 ila 21:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Böylece sene tahtidi olmadan kendi branş dersini uygulamalı olarak hocası nezaretinde canlı olarak tahsil ediyor. Ayrıca, Temel Sanat Eğitimi dersini tahsil ediyor, Osmanlı Türkçesi dersini tahsil ediyor, Sanat Teknolojisi dersini tahsil ediyor, 11 adet kültür dersinin seminer bilgilerini alıyor, kendi branş dersi dışında kalan 23 branş dersinin teorik bilgilerini alıyor, kendi branş dersi, Temel Sanat Eğitimi, Osmanlı Türkçesi ve Sanat Teknolojisi Dersi dışında herhangi bir imtihan söz konusu değildir.

Kurumumuzda uzaktan eğitimi yapılan klasik sanatlar şunlardır:
Hüsn-i Hat, Tezhib, Ebru, Minyatür, Katı', Cilt, Çini, Kalemişi, Edirnekârî, Kakma, Naht, Halı, Kilim, Seramik, Kündekârî, Ahşap Baskı, Tespih, Keçe İşleme, Bilimsel Bitki Çizimi, Cam, Ahşap ve Metal Sanatları, Kâğıt Yapımı.

Klasik sanat derslerinin dışında; Kaligrafi, Fotoğrafçılık, Karakalem, Yağlıboya, Suluboya ve Akrilik Resim. Temel Sanat Eğitimi, Sanat Teknolojisi, Osmanlı Türkçesi Kültür Derslerimiz: Klasik Sanatlar Kültürü, İslam Medeniyeti Tarihi, Sanat Estetiği, Sanat Tarihi, Sanat Felsefesi, Anatomi, Altın Oran, Sanat Ahlakı, Sanat Seminerleri. Branş dersi, Temel Sanat Eğitimi dersi, Osmanlı Türkçesi, Sanat Teknolojisi dersi dışında kalan derslerimizi seminer mahiyetinde takip ederek kendisini geliştirebilir ve iyi bir sanatkâr olma yolunda emin adımlarla ilerler.

Eğitimlerimiz, UNESCO ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, resmî statüde yapılmaktadır.