27.06.2014 - ANADOLU'DA KLASİK SANATLAR 81 İLDE 81 SERGİ 81 SEMİNER-3 SAKARYA

İstanbul Klasik Merkezi’nin hazırladığı, “ANADOLU’DA KLASİK SANATLAR”

adı ile, “81 İlde 81 Sergi 81 Seminer”

Projesinin üçüncüsü, 26 Haziran 31 Ağustos 2014

tarihlerinde Sakarya’da yapıldı.

26 Haziran Perşembe günü saat 16.00 da Sakarya Ofis Sanat Merkezi Seminer Salonunda “Klasik Sanatlarımız” adlı       seminer yapıldı. 26 Haziran Perşembe günü saat 18.00 da Ofis Sanat Merkezinde “ Klasik Sanatlar Karma Sergisi” açılışı gerçekleşti.

“Anadolu’da Klasik Sanatlar” adı ile hazırladığımız projemizin ev sahipliğini Sakarya Büyükşehir Belediyesi yaptı. İstanbu ve Sakarya’dan elliye yakın sanatkârımız ve Sakarya halkının da katılımıyla sergi ve seminer etkinliğimiz    gerçekleşti. Sergimizde on iki sanat dalına ait elli eserden oluşan bir sergi yapılacak ve sergideki eserleri kapsayan katalog dağıtıldı.

Aynı zamanda; Hat, tezhip, minyatür, katı, ebru, cilt, çini, kalem işi, edirnekari, kündekari, sedef kakma, naht, gibi klasik sanatlarımız hakkında Doç. Dr. Mehmet Memiş hocamızın oturum başkanlığında, Prof. Dr. Ayşe Üstün, Sacit Açıkgözoğlu gibi değerli hocalarımızın sunumuyla seminer programı gerçekleşti.
İstanbul ve Sakarya ilinden katılım sağlayan sanatkâr grubu ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu eşliğinde, Taraklı, Karagöl Yaylası gibi mekânları kapsayan, kültür sanat gezileri ve sohbet programları yapıldı.