KLASİK SANATLAR EĞİTİMLERİMİZ
Sanatın Klasik Adresinde yaptığımız eğitimler,
UNESCO VE Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi statüde yapılmaktadır.
ATAŞEHİR, BEYOĞLU, ÜSKÜDAR, KASIMPAŞA ve ANKARA’da eğitim vermekteyiz.
Eğitim programımız için müracaat edenlerden herhangi bir diploma ve mezuniyet şartı aranmamaktadır.
Eğitimlerimizde süre sınırlaması yoktur.
Mezuniyet, hocanın talebe üzerindeki değerlendirmesi, diğer sanat dallarının teorik dersleri, kültür derslerinin tahsil edilmiş olması ve Eğitim Komisyonu’nun kararı iledir.
 Eğitimlerimiz bir yılda on bir ay boyunca devam etmektedir.

EĞİTİM PROGRAMI
Kurumumuzda eğitimi yapılan klasik sanatlar branşları şunlardır.
Hüsn-i Hat, Tezhib, Ebru, Minyatür, Katı', Cilt, Çini, Kalemişi, Edirnekari, Kakma, Naht, Halı, Kilim, Seramik, Kündekari.
Öğrencimiz tercih ettiği 15 farklı klasik sanat dalından birini süre sınırlaması olmadan tahsil eder.
Kendi branş dersini tahsil ederken öncelikle, Temel Sanat Eğitimi, Sanat Teknolojisi, Osmanlı Türkçesi, dersini de yine zaman sınırı olamadan uygulamalı olarak tahsil eder.
Öğrencimiz, eğitim süresi içinde Kendi branş dersi dışında kalan 14 klasik sanat branş dersini de teorik olarak tahsil eder.
Ayrıca; Klasik Sanatlar Kültürü, İslam Medeniyeti Tarihi, Sanat Estetiği, Sanat Tarihi, Sanat Felsefesi, Anatomi, Altın Oran  Sanat Seminerleri gibi kültür derslerini de seminer mahiyetinde takip ederek tahsil eder.
Öğrencimiz, kendi branş dersi hocasından icazet, diğer sanat dalları, uygulamalı dersler ve kültür dersleri hocalarından katılım sağladığına dair aldığı belgeler ile Klasik Sanatlar Eğitim Komisyonunun da kararı ile Milli Eğitim Bakanlığı, Klasik Sanatlar Derneği İmza ve logolu, UNESCO logolu bir mezuniyet belgesi almayı hak eder.
Eğitimler için müracaat eden öğrencilerimizden eğitime dair herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Sadece diğer sarfiyatlar için aylık iki yüz lira olarak bir ücret talep etmekteyiz. Kurumumuzda ayrıca
Bilimsel Bitki İllüstrasyonu, Kaligrafi, Resim, Akrilik, Yağlı boya, Fotoğrafçılık gibi sanatların derslerini de mezuniyet belgeli olarak yapmaktayız.